More

    Ландсбергис: Имаме уште два месеца за позитивен резултат за време на француското претседателство

    Ниедна земја не може да го држи целиот пристапен процес во заложништво и тоа го споменав многу јасно, нагласи министерот за надворешни работи на Република Литванија, Габриел Ландсбергис на денешната прес-конференција по средбата со шефот на дипломатијата Бујар Османи, одговарајќи на новинарко прашње дали како членка на ЕУ ќе поддржат почеток на преговорите со Република […]

    The post Ландсбергис: Имаме уште два месеца за позитивен резултат за време на француското претседателство first appeared on TV21.mk.

    spot_img