22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Литванскиот министер Ландсбергис во Скопје на средби со Пендаровски, Џафери, Маричиќ и Османи

Министерот за надворешни работи на Република Литванија, Габриелиус Ландсбергис денеска ќе престојува во работна посета на Република Северна Македонија. Ландсбергис ќе оствaри средба со својот домаќин, министерот за надворешни работи Бујар Османи на која, како што соопшти МНР, ќе стане збор за македонскиот евроинтегративен процес и конкретната литванска поддршка на тој план, за регионалната соработка, […]

The post Литванскиот министер Ландсбергис во Скопје на средби со Пендаровски, Џафери, Маричиќ и Османи first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles