19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Милановиќ: Ќе ставам вето на влезот на Финска во НАТО

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ денеска изјави дека ќе стави вето на влезот на Финска во Алијансата на самитот на НАТО додека не се решат прашањата за Хрватите во Босна и Херцеговина. „На самитот на НАТО ќе ставам вето на поканата, доколку е на тоа ниво. Како ѓавол грешна душа ќе го прогонувам секој пратеник што […]

The post Милановиќ: Ќе ставам вето на влезот на Финска во НАТО first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles