19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Неуреден примерок од книгата за Хари Потер е продаден за 40.000 фунти

Неуредена копија од првата книга за Хари Потер, „Хари Потер и каменот на волшебникот“, од Џ. К. Рулинг, беше продаден за 37.500 фунти, откако на аукцијата предизвика „значителна конфузија“. Првпат прикажана на јавноста – неуредените страници се верзија на книгата пред конечната лекторирање. 109-те страници од првата книга за Хари Потер се нумерирани на 224 […]

The post Неуреден примерок од книгата за Хари Потер е продаден за 40.000 фунти first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles