19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Папата Франциск бара средба со Путин, Москва засега без одговор

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск потврди дека побарал средба со рускиот претседател Владимир Путин во Москва за да се обиде да ја запре војната во Украина, но дека се уште не добил одговор. Во интервјуто објавено денеска за римскиот дневен весник „Кориере дела сера“, папата рече и дека патријархот на Руската православна црква Кирил, […]

The post Папата Франциск бара средба со Путин, Москва засега без одговор first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles