More

    Патниците од автобусот во сообраќајката во Прилеп се со лесни повреди

    Нема пациенти со тешки повреди ниту е загрозено нивното здравје. Прегледаните се со набиеници и лесни повреди и се пуштени на домашно лекување, велат од прилепската болница каде од изутрината се згрижуваат патниците од автобусот кој при судир со друг автобус удри во столб во прилепската населба Точила. Според Кети Смилеска, директор на Општа болница […]

    The post Патниците од автобусот во сообраќајката во Прилеп се со лесни повреди first appeared on TV21.mk.

    spot_img