22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Путин потпиша указ за економски мерки за непријателски земји

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ за примена на одмазднички економски мерки поради непријателските дејствија на „одредени странски држави и меѓународни организации“. Уредбата им забранува на федералните власти да водат бизнис со правни и физички лица во однос на кои се применуваат посебни економски мерки. Забрането е и исполнување на обврските кон лицата кои подлежат […]

The post Путин потпиша указ за економски мерки за непријателски земји first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles