22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Средба на претседателот на Собранието Џафери со министерот Ландсбергис

Денес претседателот на Собранието, Талат Џафери оствари средба со Габриелиус Ландсбергис, министер за надворешни работи на Република Литванија. На средбата тој изрази задоволство од остварувањето на оваа посета во Република Северна Македонија како и благодарност за постојаниот интерес на Република Литванија за давањето на поддршка на евроатланските и европските интеграции на Република Северна Македонија, информираат […]

The post Средба на претседателот на Собранието Џафери со министерот Ландсбергис first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles