More

    Увид на местото на сообраќајна незгода меѓу два автобуса во Прилеп

    Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп, заедно со полициски увидни екипи, утрово извршија увид во населбата Точила каде се случи сообраќајна незгода меѓу 2 автобуса. Според првичните сознанија, во едниот автобус освен возачот немало други патници, додека во другиот се превезувале 20-тина работници кои се пожалиле на полесни повреди. Дежурниот јавен обвинител издаде наредби за […]

    The post Увид на местото на сообраќајна незгода меѓу два автобуса во Прилеп first appeared on TV21.mk.

    spot_img