22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Учениците се вратија во училишните клупи, наставата продолжува по 10 јуни?

Наставата низ училиштата тече нормално, по 18-дневната пауза која беше последица на штрајкот во образование. Втор ден настава по штрајкот од речиси три недели. Учениците и наставниците се вратија во школските клупи. Екипата на ТВ21 го посети основното училиште „Васил Главинов“. Директорката Елита Демири рече за разлика од петокот кога учениците не се одѕваа на […]

The post Учениците се вратија во училишните клупи, наставата продолжува по 10 јуни? first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles