22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Бесими: Руската агресија во Украина направи уште повеќе неизвесности на пазарите

Министерот за финансии Фатмир Бесими гостува вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме за буџетот и јавниот долг на земјата. Бесими вели дека војната во Украина создала повеќе неизвесности на пазарите. „Иако имаше очекување дека 2022 година ќе биде со малку повисока инфлација, но тоа што се случи со Украина, односно руската […]

The post Бесими: Руската агресија во Украина направи уште повеќе неизвесности на пазарите first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles