Бесими: Се наоѓаме во период кога една по друга следат три кризи

Share This Post

Министерот за финансии Фатмир Бесими гостува вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме за буџетот и јавниот долг на земјата. Бесими посочи земјата се наоѓа во период кога една по друга следат три сериозни кризи. „Едната е ковид од 2020 година. Потоа, 2021 почна со закрепнување. Ние од вториот квартал, третиот и […]

The post Бесими: Се наоѓаме во период кога една по друга следат три кризи first appeared on TV21.mk.

spot_img

Related Posts

Владата и СОНК се договорија – 12% покачување за наставниците

Синдикатот за образование, наука и култура и Владата на...

Балканот не се препознава по укажувачи повеќе институции не доставуваат извештаи до антикорупциска

Иако многу институции имаат внатрешен систем за пријавување, тие...

Спасовски: Руските дипломати се протерани поради излегување надвор од нивниот дипломатски мандат

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во дебатниот магазин...
- Advertisement -spot_img