22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Германските производители на пиво очекуваат зголемување на цената за 30 отсто до крајот на 2022

Цените на пивото во Германија до крајот на годината би можеле да се зголемат за 30 отсто, објави Билд. – Зголемувањето на трошоците ги надминува сите граници. Вакво нешто досега не сме доживеале, изјави за „Билд“ Холгер Ајхел, генерален директор на Здружението на германски пиварници. Производителите на пиво во моментов се соочуваат со „огромни ценовни […]

The post Германските производители на пиво очекуваат зголемување на цената за 30 отсто до крајот на 2022 first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles