22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Делегација од Град Скопје положи свежо цвеќе на гробот на великанот Гоце Делчев

Градоначалничката Данела Арсовска и секретарот на Град Скопје, Ѓоко Велковски, денеска положија свежи цвеќиња на гробот на великанот на македонската борба за слобода Гоце Делчев, во дворот на црквата „Свети Спас“, по повод 119 годишнината од неговата смрт. Гоце Делчев е еден од основоположниците на Македонската револуционерна организација и народен водач кој со својата револуционерна […]

The post Делегација од Град Скопје положи свежо цвеќе на гробот на великанот Гоце Делчев first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles