More

    СОНК и МОН ќе продолжат со преговори, никаков напредок во преговорите за платите на просветарите

    Дојдоа со оптимизам дека ќе биде постигнат некаков вид напредок во преговорите со Министерството за образование, но излегоа беа конкретен договор. Не дадоа ниту изјава, со цел, како што рекоа, преговарачкиот процес да заврши што поуспешно. Како што информираа од СОНК, следната средба се очекува да се одржи в петок, а дотогаш МОН заедно со […]

    The post СОНК и МОН ќе продолжат со преговори, никаков напредок во преговорите за платите на просветарите first appeared on TV21.mk.

    spot_img