More

    Дали одлуките на Владата се делегираат од Мала Речица? Ковачевски: Одлуките на Владата се носат само на седница на Влада

    Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека за да се донесе некоја одлука, се оди по изим во Мала Речица па се прават политички потези. На модераторско прашање за тоа дали одлуките на Владата се делегираат од Мала Речица, вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 одговори премиерот Димитар Ковачевски. Тој посочи дека одлуките […]

    The post Дали одлуките на Владата се делегираат од Мала Речица? Ковачевски: Одлуките на Владата се носат само на седница на Влада first appeared on TV21.mk.

    spot_img