22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Загина украински новинар кој се бореше против руските сили

Загина украински новинар, кој се пријави во војска по руската инвазија на Украина, информираше украинскиот претседател Володимир Зеленски.Триесет и шестгодишниот Олександар Махов го изгубил животот во борбите близу градот Изум, североисточна Украина.Махов е осмиот новинар жртва, од почетокот на руската инвазија, пред повеќе од два месеца. Станува збор за новинар познат по графичките прикази од […]

The post Загина украински новинар кој се бореше против руските сили first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles