19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Има само 7 години, а веќе решава задачи за втора година средно – Македон од Тетово доби златен медал

Македон Димитровски од Тетово има само седум години, но тоа не го спрелува со леснотија да реши математички задачи како за втора година од средно образование. Овој мал генијалец неодамна на Македонија ѝ донесе златен медал во натпревар по математика, и тоа во конкуренција со 4.000 учесници од цел свет, пишува Нова Македонија. „Натпреварот се […]

The post Има само 7 години, а веќе решава задачи за втора година средно – Македон од Тетово доби златен медал first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles