More

    Касами: Беса ќе делува за активна блокада на Собранието, неопходни се предвремени парламентарни избори

    Претседателот на Движење Беса, Биљал Касами денеска изјава дека неопходни се предвремени парламентарни избори и оти неговата партија ќе ја блокира работата на Собранието. Тој образложи дека Владата нема кредибилитет да продолжи понатаму да ја раководи државата. – Сигурно со тие капацитети што ги има Беса во случајот со двајцата пратеници во Собранието, ние ќе […]

    The post Касами: Беса ќе делува за активна блокада на Собранието, неопходни се предвремени парламентарни избори first appeared on TV21.mk.

    spot_img