More

    Касами: Поднесена кривична пријава против Теута Арифи и три други лица

    Градоначалникот на Општина Тетово, Биљал Касами денеска на прес конференција посочи дека поранешното раководство на општина Тетово буквално уништило се. „Штетата што ја направија на тетовските даночни обврзници е неопростлива. На пример, само во еден случај кога вредноста на експропријацијата била 3 милиони денари, сега каматата за оваа сума е 65 милиони денари. Инаку, овој […]

    The post Касами: Поднесена кривична пријава против Теута Арифи и три други лица first appeared on TV21.mk.

    spot_img