22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Мицкоски веројатно некому нешто должи, нешто ветил, затоа вака се однесува, вели Ковачевски

Претседателот на Владата на Македонија, Димитар Ковачевски во дебатниот магазин „Click plus“ на ТВ21 порача дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски некому нешто должи или пак нешто ветил и затоа вака се однесува. „Доколку ги погледнете законите во Собранието, тоа што сега јавно го кажува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ веројатно, заради тоа што некому нешто должи, […]

The post Мицкоски веројатно некому нешто должи, нешто ветил, затоа вака се однесува, вели Ковачевски first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles