22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Политичарка држеше говор додека имаше труднички болки

Американската политичарка Ерин Меј Квејд доби труднички болки за време на нејзиниот говор на конвенцијата на нејзината Демократска партија. Имено, во деветтиот месец од својата бременост, кандидатката за Сенатот на САД, од американската сојузна држава Минесота, застана пред стотина луѓе… „Значи, ја чувте веста дека имам болки, нели!?“, ја праша таа публиката откако дојде на […]

The post Политичарка држеше говор додека имаше труднички болки first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles