More

    Утре попладне локален пороен дожд со грмежи и засилен ветер

    УХМР за утре попладне најавува зголемена облачност, локално со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринските минимални температури ќе се движат од 4 до 10 степени, а максималните дневни од 15 до 24. Во следните денови, според УХМР, времето ќе биде претежно стабилно и релативно топло.

    The post Утре попладне локален пороен дожд со грмежи и засилен ветер first appeared on TV21.mk.

    spot_img