More

    Ахмети: Со бојкоти и блокади нема да напредуваме

    Блокади и бојкоти не се категорија за напредок на демократијата, која се унапредува со дебати и компромиси, изјави денеска лидерот на ДУИ, Али Ахмети коментирајќи ги најавите за блокада на Собранието од страна на ВМРО-ДПМНЕ. – Мислам дека ние сме држава која има прогрес во овие вредности. Не мислам дека бојкотот и блокадите ќе ни […]

    The post Ахмети: Со бојкоти и блокади нема да напредуваме first appeared on TV21.mk.

    spot_img