19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

ВИДЕО: Експлозија на брод во Истанбул, има и повредени

Експлозија одекна на брод во Истанбул, има и повредени, јави весникот „Сабах“. „Експлозија избувна на брод во бродоградилиште во областа Тузла во Истанбул. Првичните информации укажуваат на петмина повредени работници“, пишува весникот. Засега се верува дека причината за експлозијата, најверојатно, е истекување на гас. Tuzla Tersanesi’ndeki gemide gaz sıkışmasından kaynakladığı belirtilen patlama oldu. İhbar üzerine […]

The post ВИДЕО: Експлозија на брод во Истанбул, има и повредени first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles