22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Деспотовски: Просечната нето плата во ТИРЗ ја надмина просечната нето плата во државата и изнесува 29 599 денари

Просечната нето плата во технолошко-индустриските развојни зони (ТИРЗ) лани била 29 599 денари што е три проценти повеќе од просечната плата во државата, а просечниот број вработени достигнал 13 650 за разлика од 2020 година кога бил 13 014, соопшти денеска директорот на Дирекцијатата за ТИРЗ, Јован Деспотовски. Презентирајќи ја годишната анализа за економските активности […]

The post Деспотовски: Просечната нето плата во ТИРЗ ја надмина просечната нето плата во државата и изнесува 29 599 денари first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles