More

    Дубаи стана прибежиште за богатите Руси

    Дубаи стана прибежиште за богатите Руси кои бегаат предсанкциите воведени од Запад поради војната во Украина. Руски милијардери и претприемачи пристигнуваат во Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ), изјавија бизнисмени за „Би-Би-Си”. Купувањето имот во Дубаи од Руси се зголемило за 67 отсто во првите три месеци од 2022 година. ОАЕ не воведоа санкции кон Русија и […]

    The post Дубаи стана прибежиште за богатите Руси first appeared on TV21.mk.

    spot_img