19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

ЕК: Имаме разбирање за Унгарија и приговорите за санкциите врз руската нафта

По најавата на унгарскиот премиер дека предлогот санкции на Европската Комисија за укинување на увозот на руска нафта не е прифатлив, Европската Комисија соопшти дека топката е во рацете на земјите членки сега, и дека има разбирање за специфичните ситуации, јави дописничката на МИА од Брисел. Шестиот пакет санкции предложен од Европската Комисија неделава предвидува […]

The post ЕК: Имаме разбирање за Унгарија и приговорите за санкциите врз руската нафта first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles