22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Заврши расправата за Извештајот на Европската Комисија за земјава за 2021 година

Во Собранието заврши расправата за Извештајот на Европската Комисија за земјава за 2021 година, во рамките на 57 седница. За опозициските пратеници, овој Извештајот е со најлоша оценка досега и е реален приказ за лошата состојба во сите области во земјава. Според пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, неспособни луѓе ја водат земјата во погрешен правец. Пратениците од […]

The post Заврши расправата за Извештајот на Европската Комисија за земјава за 2021 година first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles