22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

За една недела, втора доза примиле само 32 лица, се укинуваат мерките, слабее интересот за вакцинација

Екипата на ТВ21 се наоѓа кај вакциналниот пункт во поликлиниката во Чаир. Ако некогаш овде имаше гужва од граѓани кои чекаа со часови за да се вакцинираат, сега како што гледате, празно е. Укинувањето на мерките за заштита од корона вирусот и небарањето сертификати при влез во одредени објекти и институции, се причина граѓаните да […]

The post За една недела, втора доза примиле само 32 лица, се укинуваат мерките, слабее интересот за вакцинација first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles