22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Ковачевски за ТВ21: Не прифаќам уцени, избори во 2024-Блокадите не ја унапредуваат демократијата, вели Ахмети

На условот што го постави претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, или предвремени избори или блокада на Собранието му одговори премиерот Димитар Ковачевски. Тој во вчерашниот магазин на ТВ21 Клик плус рече избори ќе има, но редовни во 2024 година. Ние имаме Влада која што има целосен легитимитет, поддршка од мнозинство во Собранието, избори ќе […]

The post Ковачевски за ТВ21: Не прифаќам уцени, избори во 2024-Блокадите не ја унапредуваат демократијата, вели Ахмети first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles