19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

МТСП: Согласно закон, и на вработените во градинките ќе им биде исплатена плата

За деновите во кои штрајкуваа, платите на просветните работници ќе им бидат исплатени. Но, дали истата ќе биде исплатена и на вработените во градинките? Од Министерството за труд и социјална политика за ТВ21 велат дека предучилишните установи се посебни и самостојни правни субјекти кои во својата работа ги почитуваат законите, подзаконските акти и колективните договори. […]

The post МТСП: Согласно закон, и на вработените во градинките ќе им биде исплатена плата first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles