More

    Украина: Уште речиси 500 цивили евакуирани од Мариупол

    Уште речиси 500 цивили се евакуирани од Мариупол, откако започна операцијата предводена од Обединетите Нации (ОН), вклучувајќи и лица од опколената фабрика за челик Азовстал, јави Би-Би-Си. Шефот на кабинетот на украинскиот претседател Андриј Јермак ја нарече евакуацијата „комплексна операција“ и нагласи дека Украина ќе продолжи да прави сè што може „за да ги спаси […]

    The post Украина: Уште речиси 500 цивили евакуирани од Мариупол first appeared on TV21.mk.

    spot_img