22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Јорданов: Вработени во штипска градинка реагираат дека нема да земат целосна плата

Вработени во детската градинка „Вера Циривири – Трена“ во Штип кои штрајкуваа реагирале до градоначалникот на Општина Штип дека овој месец ќе им се исплатат само придонесите, а не и целосна плата. Градоначалникот Иван Јорданов потврди дека вработените во оваа детска градинка реагирале и ги известиле и посочи дека централната власт не стои на зборот, […]

The post Јорданов: Вработени во штипска градинка реагираат дека нема да земат целосна плата first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles