More

    Сеул: Пјонгјанг наскоро би можел да изврши нуклеарна проба

    Шефот на Националната разузнавачка служба на Јужна Кореја (НИС) Парк Ји Вон изјави денеска дека Северна Кореја би можела да изврши нуклеарна проба во периодот меѓу инаугурацијата на новоизбраниот јужнокорејски претседател Јун Сук-Јол и посетата на американскиот претседател Џо Бајден на Сеул, објави новинската агенција Јонхап. Инаугурацијата е планирана за следниот вторник, а Бајден треба […]

    The post Сеул: Пјонгјанг наскоро би можел да изврши нуклеарна проба first appeared on TV21.mk.

    spot_img