More

    Ковачевски: Брисел конечно да се одважи и да го исполни својот дел од обврската, стратешкиот дијалог со САД не е замена за членството во ЕУ

    Европската Унија конечно да се одважи и да го исполни своето ветување, својот дел од обврската и час поскоро да биде одреден датум за одржување на првата меѓувладина конференција со Македонија, со што ќе се означи и почеток на преговорите, побара денеска премиерот Димитар Ковачевски, кој потенцира дека замена за членството во Унијата нема. Тој […]

    The post Ковачевски: Брисел конечно да се одважи и да го исполни својот дел од обврската, стратешкиот дијалог со САД не е замена за членството во ЕУ first appeared on TV21.mk.

    spot_img