More

    Курц ја отфрли можноста за враќање во политиката – „Имав доволно порции политика“

    Поранешниот австриски канцелар и поранешен лидер на владејачката Народна партија на Австрија (ОВП), Себастијан Курц во првото интервју по повлекувањето од политичката сцена ја отфрли можноста за враќање и тоа засекогаш. За виенскиот дневен весник „Кронен цајтунг”, Курц ги отфрли гласините дека би можел да се врати на политичката сцена на претстојното собрание на ОВП, […]

    The post Курц ја отфрли можноста за враќање во политиката – „Имав доволно порции политика“ first appeared on TV21.mk.

    spot_img