22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Марин ле Пен најави кандидатура за јунските парламентарни избори во Франција

Лидерката на француската десница Марин Ле Пен ја објави својата кандидатура за парламентарните избори во јуни, по неколкунеделниот молк откако минатиот месец ги загуби претседателските избори од Емануел Макрон, пренесуваат британските медиуми. -Се надевам дека ќе имаме силно присуство во парламентот за повторно да се бориме против социјалната политика што сака да ја води Емануел […]

The post Марин ле Пен најави кандидатура за јунските парламентарни избори во Франција first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles