More

    „Шверцери“ спречени да одат на натпреварот Шкупи – Шкендија

    Навивачката група на ФК Шкупи, „Шверцери“ била спречена од полициски сили на пунктот Скопје-Тетово, јавува ТВ21. Речиси сите автобуси со навивачи не смееле да одат кон Тетово, каде денеска на градскиот стадион се очекува да се одигра фудбалскиот натпревар меѓу ФК Шкендија и ФК Шкупи.

    The post „Шверцери“ спречени да одат на натпреварот Шкупи – Шкендија first appeared on TV21.mk.

    spot_img