22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Гутереш ужаснат од бомбашкиот напад на украинско училиште

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш е „ужаснат“ од бомбардирањето на училиште во источна Украина во кое настрадале 60 луѓе, според украинскиот претседател Володимир Зеленски, и побара цивилите да бидат поштедени, изјави неговиот портпарол. „Генералниот секретар е ужаснат од нападот на училиштето во Билогоривка во Украина, на 7 мај, каде што многу луѓе се чини […]

The post Гутереш ужаснат од бомбашкиот напад на украинско училиште first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles