22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Ковачевски: Одлуката на Цариградската Патријаршија ја внесе МПЦ-ОА во заедница со другите цркви

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски на социјалните мрежи објави текст со честиткa по повод одлуката на Вселенската Патријаршија со која Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија се прима во евхаристичко заедништво со останатите православни цркви. Текстот на социјалните мрежи на премиерот Ковачевски со честитката до архиепископот г.г. Стефан и до Синодот на […]

The post Ковачевски: Одлуката на Цариградската Патријаршија ја внесе МПЦ-ОА во заедница со другите цркви first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles