22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

„Ламборгини дијабло“ продадено за 380.000 евра

Со прекинот на производството на „Ламборгини авентадор“, поскапеа моделите со „В-12“ мотори, па така, постар модел на „Дијабло“ е продаден за речиси 380.000 евра. Станува збор за „Дијабло ВТ“ од 1994 година – еден од само 150 примероци кои излегоа од погонот, којшто минал само 1.300 километри. Оваа верзија на „Дијабло“ првично се појави 1993., […]

The post „Ламборгини дијабло“ продадено за 380.000 евра first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles