22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Пендаровски: Само со почитување на правото на самоопределување може да зборуваме за обединета Европа

Денес гледаме дека победата на слободата, човековите права, демократијата и еднаквоста е загрозена во моментот кога поверувавме дека е целосно извојувана. Токму денес, во екот на новите крвопролевања, треба повеќе од кога било да се потсетиме на поуките од минатото, а 9 мај е еден од оние датуми – темелници на вистинските цивилизациски вредности, истакна […]

The post Пендаровски: Само со почитување на правото на самоопределување може да зборуваме за обединета Европа first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles