More

    Шаленберг: Билатералните прашања и проширувањето не треба да се мешаат

    Изминатите месеци е направен суштински прогрес и сега е моментот за преминување кон следната фаза во процесот за интегрирање во Европската Унија, порача во интервју за МИА австрискиот министер за надворешни работи Александер Шаленберг, нагласувајќи дека почетокот на преговорите со Северна Македонија и Албанија е најгорливото прашање, кое ЕУ треба да го реши за да […]

    The post Шаленберг: Билатералните прашања и проширувањето не треба да се мешаат first appeared on TV21.mk.

    spot_img