More

    Бела куќа: Говорот на Путин на Денот на победата е ревизија на историјата

    Ревизија на историјата, вака го оцени Белата куќа, говорот на рускиот претседател Владимир Путин, за време на парадата на Денот на победата. Се наведува и дека неговата сугестија оти западна агресија довела до војна во Украина, е „очигледно апсурдна“, јавија странски медиуми. Според портпаролката на Белата куќа, Џенифер Псаки, говорот на Путин е „ревизионистичка историја, […]

    The post Бела куќа: Говорот на Путин на Денот на победата е ревизија на историјата first appeared on TV21.mk.

    spot_img