19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Велешанец осомничен за загрозување на сигурноста и неизвршување судска одлука

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ги сторило кривичните дела – Загрозување на сигурноста од член 144 став 3 во врска со став 1 и Неизвршување судска одлука од член 377 став 5 од Кривичниот законик. На 12 април, осомничениот, пред месарница на улицата „Алексо Демниевски […]

The post Велешанец осомничен за загрозување на сигурноста и неизвршување судска одлука first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles