More

    Мали трикови на турската кујна

    Ако дневното мени стане премногу едноставно и монотоно, убаво би било да се додаде нешто ново на трпезата. Решението, можеби, се малите трикови на турската кујна… Иако кај нас е потешко да се најдат некои намирници, зачини и состојки, следат неколку корисни совети. Ореви во салатата Замислата тука е да се додадат неколку сечкани ореви […]

    The post Мали трикови на турската кујна first appeared on TV21.mk.

    spot_img