22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

СЗО: Можно затворање на регионалната канцеларија во Русија

Канцеларијата на Светската здравствена организација за Европа денеска донесе резолуција што може да резултира со затворање на регионалната канцеларија на СЗО во Русија и откажување на состаноците во таа земја. Резолуцијата е донесена „како одговор на руската инвазија на Украина“, пишува „Ројтерс“. На посебна седница на Регионалната канцеларија на СЗО за Европа, резолуцијата беше усвоена […]

The post СЗО: Можно затворање на регионалната канцеларија во Русија first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles