22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Стојановски: Голем дел од граѓаните бараат интервенција од држава за спречување на лажните вести

Филип Стојановски од Метаморфозис вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека голем дел од граѓаните бараат интервенција од држава за спречување на лажните вести. „Голем број на граѓаните сметаат дека не можат секогаш да ги препознаат тие манипулации и бараат помош и од новинарите. Едно од барањата беше новинарите да ги применуваат […]

The post Стојановски: Голем дел од граѓаните бараат интервенција од држава за спречување на лажните вести first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles