22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Албанскиот јазик официјален во Гази Баба?! Градоначалникот уверува дека се работи и дека законот ќе се почитува

Пописот на населението покажа дека во општина Гази Баба, Скопје,има над 20% Албанци. Ова според закон наложува албанскиот јазик да биде службен во оваа општина. Градоначалникот Бобан Стефковски, кој е од редовите на ВМРО-ДПМНЕ вели дека се работи на тоа. Советникот во општината, од редовите на ДУИ, Сафет Адеми, вели дека се уште не е […]

The post Албанскиот јазик официјален во Гази Баба?! Градоначалникот уверува дека се работи и дека законот ќе се почитува first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles